Adı Soyadı: Fuat TOSYALI
Görevi: Koordinatör Başkan Yardımcısı
Birlik: Demir ve Demir Dışı Metaller
Şirket: Tosyalı Demir Çelik San. A.Ş.

Fuat Tosyalı 1961 yılında Hatay'da doğdu. Babası Hacı Şerif Tosyalı'nın 1952 yılında 9 metrekare bir dükkanda başlattığı ticaret hayatına, 1967'de ilköğretim dönemi sırasında çırak olarak katıldı.

Fuat Tosyalı vizyoner kimliği ve daima yeniliklerin peşinde koşan kişiliğiyle Tosyalı Holding'i bugün 3 farklı kıtada üretim yapan, 80'i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren ve 10 bini aşkın kişiye istihdam sağlayan bir global demir-çelik devine dönüştürdü.

İş hayatındaki cesareti ve sağlam öngörüleriyle, "En Etkin 50 İş İnsanı" sıralamasında 2'nciliğe yerleşen Fuat Tosyalı hayırseverliği ile Türkiye'nin "En Gönül Zengini" listesinde zirvede yer alıyor.

Tosyalı, holding bünyesindeki görevinin yanı sıra; Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği (TÇÜD) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)'in İCRA Kurulu Üyeliği Türkiye-Cezayir İş Konseyi Başkanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Üyeliği, Çelik Sektör Kurulu Başkanlığı ve Akdeniz Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de başarıyla sürdürüyor.