Las Vegas Ticaret Heyeti

Sayın Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Üyemiz,

Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından, Ticaret Bakanlığı'ndan onay alınması durumunda, 30 Ocak-4 Şubat 2023 tarihleri arasında Las Vegas / ABD'ye yönelik “Mobilya ve Mobilya Yan Sanayi Sektörel Ticaret Heyeti” programı organize edilecektir.

Heyetin gerçekleştirileceği Las Vegas kentinde 31 Ocak – 02 Şubat tarihlerinde KBIS 2023 Mutfak ve Banyo Endüstrileri Fuarı düzenlenmektedir. Pazarlama faaliyetimiz, ikili iş görüşmelerine ek olarak firmalarımızın Mobilya ve Mobilya Yan Sanayi sektörüne hitap eden ve sektör için önem arz eden bu uluslararası fuarı ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla bu tarihlerle kesişecek şekilde planlanmıştır. 59 farklı ülkeden 70 bini aşkın ziyaretçiye ulaşan fuar ile eş zamanlı ticaret heyeti düzenlemesinin firmalarımız açısından çok daha verimli olacağı düşünülmektedir.

Söz konusu Ticaret heyeti programına tahmini katılım payı birinci Kişi için 2100 USD aynı firmadan ikinci kişi katılımı 1225 USD'dır. Net katılım bedeli ihale sonrası ön başvuru yapan firmalarımıza bildirilecektir. Katılım payına İstanbul - Las Vegas - İstanbul ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti ABD'de ve Türkiye'deki iç hat aktarmaları, 4 gece konaklama (oda+kahvaltı), firmalarla ikili iş görüşmeleri, ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler, otel havaalanı transferler, tercüman giderleri, her türlü tanıtım, ilan, basılı malzemeler dahil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariç olacaktır. Ayrıca üyelerimizin vize, sigorta ve yurt dışı çıkış harç bedelleri kendileri tarafından karşılanacaktır.

Heyet programı “2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği'ne İlişkin Tebliğ” kapsamında değerlendirilecektir. Söz konusu ticaret heyetine katılmak isteyen üyelerimizin https://forms.gle/WgfwFNa6StszyNmZ7  linkinden başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Ayrıca ekte yer alan EK C-1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Şirket Talep Yazısını doğru ve eksiksiz olarak en geç 17 Kasım 2022 Perşembe günü mesai bitimine kadar doldurup, Genel Sekreterliğimiz sanayi@akib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

 

Mehmet Ali ERKAN

Genel Sekreter

                                                                                  

EKLER:

  1. Taslak Heyet Programı
  2. EK C-1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Şirket Talep Yazı

 

KATILIM ŞARTLARI:

Uygulanacak Teşvikler:

Heyet organizasyonu 2011/1 sayılı “Pazar Araştırması ve Pazara Giriş İlişkin Tebliğ'i çerçevesinde destek kapsamındadır. Bu tebliğe göre; katılımcı ve organizatör kuruluşun ulaşım ve konaklama ve tanıtım ve organizasyon giderlerinin hedef ülke puanıyla beraber % 70'i destek kapsamındadır. Devlet desteği heyet gerçekleştikten sonra Birliğimiz tarafından alınacaktır. Devlet desteğinin hak edilebilmesi için katılımcılarımızın sermaye şirketi olması (şahıs şirketleri desteğe tabi değildir) Birliğimizce heyet öncesi ve sonrası talep edilen belgelerin Birliğimize iletilmesi yeterli olacaktır.

Heyet organizasyonu ön destekli olduğundan heyetten sonra katılımcılara herhangi bir destek ödemesi yapılmayacaktır. Katılımcı şirketlerden devlet destekli olarak en fazla iki kişi heyet organizasyonuna katılabilmektedir. Heyet organizasyonuna şirketleri adına katılacak olan temsilcilerin mutlaka heyetin düzenlendiği tarihlerde katılımcı şirket ortağı veya şirketin SGK'lı çalışanı olması gerekmektedir. Katılımcı şirket ile organik bağı olan başka bir şirketten SGK'lı çalışan olsa dahi destek kapsamına girmemektedir. Katılımcı firma DYS sistemine üye olması gerekmektedir. DYS sistemine üyelik için gerekli bilgiye aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://www.akib.org.tr/tr/ihracat-destekleri-destek-yonetim-sistemi.html

Katılım Bedeli ve Son Ödeme Tarihi:

Kişi başı tahmini maliyet 2100 USD İkinci kişi katılım tahmini maliyet ise 1225 USD olarak belirlenmiştir. İhale sonrası net maliyet iletilecektir.Son ödeme tarihi hakkında daha sonra ayrıca bilgi verilecektir. Heyet katılımcısı şirket, katılım ön destekli bedelini Birliğimize ödeyecek ve devlet desteği evraklarını heyet öncesi ve sonrası Birliğimize teslim edecektir. Destek evrakları; katılımcı şirket bilgi formu, katılımcı şirket talep yazısı, uçak biniş kartları ve heyetin gerçekleştiği dönem SGK hizmet listesi olup başvuru yapan şirketlere ayrıntılı bilgi verilecektir. Heyete katılım bedelinin tamamı, tek seferde Birliğin banka hesabına ilgili döviz cinsinden tüm gönderim masrafları gönderen katılımcı şirket tarafından karşılanacak şekilde banka havalesi ile yapılacaktır. Katılımcıların mücbir sebepler hariç olmak üzere katılımdan vazgeçmeleri durumunda katılım ücretleri geri ödenmeyecektir. Anılan heyet için yeterli firma sayısına ulaşılamadığı takdirde faaliyet iptal edilecektir.

Katılım Bedeline Dahil Olan Hizmetler:

  • İç hat dahil uçak biletleri
  • Las Vegas'da 4* veya 5* otelde konaklama
  • Şehir içi ve varsa şehirlerarası transferler
  • İthalatçı firmalar ile ikili iş görüşmeleri organizasyonu
  • İthalatçı firmaların ikili iş görüşmelerine katılımını arttırmak için alınacak PR ve Tanıtım hizmetleri
  • Önemli kurum kuruluş ve firma ziyaretleri
  • İkili iş görüşmeleri için firma kataloğu hazırlanması

 

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin İlgili Kişiler:

Burak İnanç ALAGÖZ - burakinancalagoz@akib.org.tr

Begüm ASLAN - begumaslan@akib.org.tr

Tel: 0324 325 37 37 - 1134 & 1135

E-Posta: sanayi@akib.org.tr

 

AKAMİB STH

30 OCAK – 4 ŞUBAT 2023

ABD-LAS VEGAS YURT DIŞI PAZARLAMA FAALİYETİ

TASLAK PROGRAM

 

30 Ocak 2023 Pazartesi

09.35 – 11.20   Adana – İstanbul Havalimanı

09.45 – 11.20   Kayseri – İstanbul Havalimanı

15.35 – 17.00   İstanbul Havalimanı ­­­– Seattle (SEA) TK203

21.30 – 23.56  Seattle(SEA) – Las Vegas(LAS) AS636

00.30+1            Otele hareket

 

31 Ocak 2023 Salı

08.30   - 11.30 Las Vegas Metro Ticaret Odası Ziyareti

12.00   - 17.00 KBIS 2023 Mutfak ve Banyo Endüstrileri Fuarı ziyareti

 

1 Şubat 2023 Çarşamba

09.00 – 12.00  B2B İkili iş görüşmeleri

12.00 – 13.00  Öğle Arası

13.00 – 17.00  B2B İkili iş görüşmeleri

 

2 Şubat 2023 Perşembe

12.00   - 17.00 KBIS 2023 Mutfak ve Banyo Endüstrileri Fuarı ziyareti

 

3 Şubat 2023 Cuma

06.30                 Otel Check Out                                             

10.05 – 12.55    Las Vegas(LAS)- Seattle(SEA)

18.30 – 17.15+1  Seattle – İstanbul Havalimanı TK204

 

4 Şubat 2023 Cumartesi

18.40 – 20.15  İstanbul Havalimanı - Adana

18.50 – 20.15  İstanbul Havalimanı - Kayseri