İspanya Mobilya Sanal Ticaret Heyeti

Mersin, 5/03/2021

Sayı: 17812098-TİM.AKİB.GSK.SAN.2021/103-1250
Konu: İspanya Mobilya Sanal Ticaret Heyeti Hk.

Sayın Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı Barselona Ticaret Ataşeliği'nden alınan yazıda: Son dönemde Çin başta olmak üzere Uzak Doğu'dan yapılan tedarikte yaşanan sorunlar nedeniyle İspanya'ya mobilya ihracatımızda önemli bir ihracat fırsatı oluştuğu ifade edilmektedir.

Bu itibarla, Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) olarak 2573 sayılı Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi hakkındaki karar kapsamında T.C. Ticaret Bakanlığı'nın onayını müteakip 4-7 Mayıs 2021 tarihlerinde İspanya'ya yönelik Mobilya sektöründen iş insanlarının ortak bir platforma davet edileceği nitelikli sanal iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Ülkemiz ve Dünya'nın içinde bulunduğu pandemi şartları nedeniyle İspanya'da mobilya sektöründe oluşan bu ticari fırsatı değerlendirmek amacıyla düzenlenen Sanal Ticaret Heyeti faaliyetine mobilya sektöründe iştigal eden en fazla 25 firmanın katılımı kabul edilebilecektir.

Heyete ön başvuru için https://forms.gle/yHtmrjqsfm1KHcJp9 linkinde yer alan başvuru formunun 10 Mart 2021 tarihine kadar eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Faaliyetin firma başı maliyeti yaklaşık olarak 2500 TL olacaktır, nihai tutar Bakanlık onayı sonrasında tarafınıza bildirilecektir.

İspanya Mobilya Sanal Ticaret Heyeti kapsamında;

  • Heyete katılım, her firma için azami 2 kişi ile sınırlı olacaktır, ücret firma başı olarak alınacaktır.
  • Türk katılımcı firma listesi kesinleştikten sonra firma eşleştirme çalışması gerçekleştirilecek, yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.
  • B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.
  • Heyetin gerçekleştirilmesi ve nihai maliyetinin belirlenmesi adına son başvuru tarihi 10 Mart 2021'dir

Ayrıntılı bilgi için: Burak İnanç ALAGÖZ - sanayi@akib.org.tr Tel: +90 324 325 37 37(1134)

Bilgi ve gereğini rica ederim.

Mehmet Ali ERKAN

Genel Sekreter