KKTC Uluslararası Fuarı

44. KKTC ULUSLARARASI FUARI

FUAR BELİRSİZ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR

12-21 Haziran 2020 tarihleri arasında Lefkoşa/KKTC'de düzenlenecek “44üncü KKTC Uluslararası Fuarı''na Türkiye'nin Milli Katılım organizasyonu Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilecektir.

Genel nitelikli ticari bir fuar olan KKTC Uluslararası Fuarı'na Türkiye'nin Milli katılım organizasyonu prestij amacıyla yapılageldiğinden başvuruda bulunan firmalar arasından yapılacak değerlendirme sonucu seçilecek katılımcı firmalara ücretsiz olarak stand tahsis edilecek ve firmalara personel giderleri hariç belli oranda mallarının nakliyesi (gidiş-dönüş), gümrüklemesi ve sigortası dahil hiçbir masraf yansıtılmayacaktır. Fuarda satış kesinlikle yasak olup, firmaların Türkiye'den getireceği sergi ürünlerinin KKTC'de bırakılması söz konusu değildir. Her ne kadar uluslararası olsa da fuar ziyaretçi profili genellikle Kıbrıs halkından oluşmaktadır.

AKİB stand alanını değiştirmeye, nakliye için kısıtlama getirmeye ve/veya gönderilecek sergi ürünlerinin nakliyesini kabul etmemeye yetkilidir. Fuar alanında sergi ürünlerinin güvenliğinden katılımcı firmalar sorumludur. Firmalar fuarda sadece Türk ürünü sergileyebilecek olup yabancı ürün sergilemek kesinlikle yasaktır.

Firmanızca fuara katılım düşünüldüğü takdirde online başvuru formu 13.03.2020 günü mesai bitimine kadar doldurulması gerekmektedir.

Online başvuru formu: 44. KKTC FUARI ONLINE BAŞVURU FORMU

Mevcut alanımızın çok kısıtlı olması nedeniyle, elimize ulaşan başvurular sektörel dağılım, başvuru sırası vb göre Birliğimizce değerlendirilecek ve fuarda yer alıp alamayacağı konusunda başvuru yapan firmalara bilgi verilecektir. Firma katılımının kesinleşmesi için; fuarda yer alacağı bilgisi verilen firmalara katılımcı sözleşmesi gönderilecek olup, gönderilen katılımcı sözleşmesinin firma imza yetkili/yetkililerince imzalanıp, ıslak imzalı sözleşmenin ve imza sirkülerinin tarafımıza kargo edilmesi gerekmektedir.

Başvurusu kabul edilen firmalardan talep edilecek belgeler: Kapasite raporu, ticaret sicil gazetesi, 2020 yılına ait İhracatçı Birliği yıllık aidat makbuzu, fuarda sergileyeceği ürüne ilişkin marka tescil belgesi, güncel vergi levhası

İlgili kişiler: Sultan Bayrak, Aydan Hançer (Dahili: 1201,1205)
E-Mail: fuar@akib.org.tr