İsrail Türk İhraç Ürünleri Fuarı

1. İSRAİL TÜRK İHRAÇ ÜRÜNLERİ FUARI

FUAR BELİRSİZ BİR TARİHE ERTELENMİŞTİR

3-5 Haziran 2020 tarihleri arasında İsrail/Tel Aviv'de bu yıl ilk kez Akdeniz İhracatçı Birlikleri organizasyonunda “Türk İhraç Ürünleri Fuarı” milli katılımı organize edilmesi planlanmaktadır. Fuara Türkiye'nin milli katılımı ile katılmak isteyen firmaların 31.01.2020 tarihine kadar online başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Fuar Konusu: Fuar tüm ihracatçı firmalarımıza yönelik olup bütün ihracat ürünlerini kapsamaktadır.

Online Başvuru Formu: Türk İhraç Ürünleri Fuarı

Katılım Bedeli: 727 $/m2'dir (Katılmak isteyen firmalarımızın başvuru süresi içerisinde toplam katılım bedellerinin %50 ödemesini yapmaları gerekmektedir.)

Katılım bedeline; 

  • Yer kirası,
  • Özel stant konstrüksiyonu,
  • PR Hizmeti ve Fuar alanında 2'li iş görüşmeleri
  • Nakliye hizmeti (tek yön –denizyolu nakliyesi) (nakliye limitleri daha sonra bildirilecektir.
  • Stant genel ve günlük temizlik hizmeti,
  • Elektrik ve internet bağlantısı,
  • Genel Sekreterliğimizce hazırlanan firma broşüründe yer alma
  • Stantlara ikram (çay-kahve-kurabiye veya çerez ) hizmetleri dahildir.

Fuar Desteği: T.C. Ticaret Bakanlığı'nın milli katılımı onaylaması durumunda 2017/4 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ'i uyarınca fuar katılım bedelinin yaklaşık %50'si desteklenecektir.

İsrail; yılda yaklaşık 6 milyar dolara ulaşan ihracatımız ve bu sayının yıldan yıla artış göstermesi sebebiyle ülkemiz dış ticaretinde önemi giderek artan pazarlarımız arasında yer almaktadır. Diğer taraftan İsrail'le gerçekleştirdiğimiz ticarette, ticaret dengesinin ülkemiz lehine olması, cari açık sorunumuzun azaltılması bakımından, İsrail Pazarı'nın önemini bir kat daha arttırmaktadır.

Siz İhracatçılarımızla gerçekleştirmeyi planladığımız “I. İsrail Türk İhraç Ürünleri” Fuarı'na katılım sağlamanız, hem alternatif pazarlar geliştirmek, hem de ihracat rakamlarımızı hedeflediğimiz seviyelere getirmek için büyük önem arz etmektedir.

Banka Hesap Bilgileri: Alıcı Adı: Akdeniz İhracatçı Birlikleri

Banka ve Şube Adı: Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Mersin Şubesi (Şube Kodu: 052)

IBAN (Dolar) : TR40 0001 5001 5804 8000 9271 41

İletişim Bilgileri: Sultan Bayrak- sultanbayrak@akib.org.tr Dahili: 1201 / Aydan Hançer- aydanhancer@akib.org.tr Dahili: 1205

EK: Katılım Şartları