English

FRUIT LOGISTICA 2012 Uluslararası Meyve, Sebze Ticaret Fuarı

AKDENİZ İHRACATÇI BİRLİKLERİ
GENEL SEKRETERLİĞİ

MERSİN

 

FRUIT LOGISTICA 2012
Uluslararası Meyve, Sebze Ticaret Fuarı

8-10 ŞUBAT 2012

BERLİN / ALMANYA

Türkiye'nin Milli düzeyde katılımı
9. kez Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği
tarafından gerçekleştirilecektir!

Başvuru için SON TARİH: 17 Ağustos 2011

KATILIM BEDELİ

(tahmini) 514 €/m2 (%50 destekli bedel 257 €/m2) 2012 YILINDA TÜRKİYE FUARIN PARTNER ÜLKESİ OLDU. SAYIN BAKANIMIZ ZAFER ÇAĞLAYAN'IN KATILIMIYLA FUARIN RESMİ AÇILIŞI YAPILACAKTIR!!!

2012 YILINDA FRUIT LOGISTICA PRESTİJLİ FUAR KAPSAMINDA KATILIMCI FİRMALARA 136 M2 ve 50.000$'A KADAR %50 FUAR DESTEĞİ VERİLMEKTEDİR!!!

KATILIMCI FİRMALARIN STANDLARINDA GÖREVLENDİRECEĞİ EN FAZLA 2 TEMSİLCİNİN EKONOMİ SINIFI GİDİŞ-DÖNÜŞ ULAŞIM MASRAFLARININ %50'Sİ DESTEK KAPSAMINDA KATILIMCIYA ÖDENECEKTİR!!!

 

Avrupa'nın en büyük yaş meyve sebze fuarı olan FRUIT LOGISTICA fuarında 2011 yılında 84 ülkeden 2.452 firma yer almıştır. 97.000 m2 alana kurulu ve sadece ticari ziyaretçilere açık olan fuarı 132 ülkeden 56.000 civarında ziyaretçi gezmiştir. Fruit Logistica Fuarı'nda sergilenen ürünler;

yaş meyve sebze, kuru meyveler, organik ürünler, dondurulmuş meyve-sebze, kabuklu meyveler, baharatlar, taze kesilmiş-hazır taze ürünler, çiçekler, tohum ve fidanlar, bitkiler, paketleme-etiketleme makineleri, paketleme malzemeleri,kalite kontrol sistemleri, soğutma-ürün izleme sistemleri, meyve sebze işleme- yıkama sistemleri

 

KATILIM PAYI ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Stand alanının kiralanması
 • Stand inşaat ve dekorasyonu
 • Ürünlerinizin karayolu nakliyesi, gümrükleme ve sigortası [taze ve dondurulmuş ürün dışındaki sergi ürünleri ile katalog vb. tanıtım malzemelerinin tek gidiş kara nakliyesi]
 • İnternet bağlantısı (sınırsız)
 • Katılımcı firmaların yeraldığı broşür yapılması ve fuar alanında dağıtılması
 • Stand genel ve günlük temizlik hizmeti
 • Reklam, tanıtım hizmetleri, dergi ilanları
 • Fuar basılı ve online kataloğunda yer alma
 • M2 baz alınarak ücretsiz fuar giriş kartı
 • İkram (çay-kahve-kurabiye) hizmetleri

FRUIT LOGISTICA Fuarı'na katılan firmalarımız "2009/5 sayılı Tebliğ” kapsamında yurt dışı fuar katılımlarına sağlanan teşviklerden yararlandırılmaktadır. Bu tebliğe göre; katılımcı tarafından milli katılım organizatörüne m2 üzerinden ödenecek katılım bedelinin;

 • Sektörel Dış Ticaret (SDŞ) niteliğini haiz firmalar için % 75'i
 • Diğer Katılımcılar (üretici-imalatçı organizasyonları dahil) için % 50'si

fuar teşviği olarak geri ödenmektedir.

NOT: Akdeniz İhracatçı Birlikleri, milli katılım organizasyonunun fuar desteğinden yararlandırılması için Dış Ticaret Müsteşarlığı'na başvuruda bulunmuş olup, onay beklenmektedir. Onay gelmesi durumunda milli katılım fuar desteklerinden yararlanılacaktır.

ÖDEME ŞEKLİ

Anılan tebliğin uygulama usül ve esaslarının 6. Maddesi gereğince fuar katılımcısı firma, katılım toplam bedelinin tamamını Birliğimize ödeyecek ve Devlet Destek evraklarını Birliğimize teslim edecek olup, fuar katılımına ilişkin Devlet Desteği karşılığı tutar fuar sonrasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından doğrudan firmanın banka hesabına yatırılacaktır.
Birliğimiz, ihracatçı firmalarımızın fuar ödeme süreçlerinde karşılaşacakları finansman yükünü hafifletme gayesi ile aşağıda detaylandırılan ödeme planını uygulayacaktır.

 1. Katılım payı toplam bedelinin ilk % 25'lik bölümü, fuar katılım sözleşmesinin imzalanacağı 2011 yılı Ağustos ayı içerisinde ödenecektir.
 2. Katılım payı toplam bedelinin ikinci % 25'lik bölümü 2011 yılı Ekim ayı içinde ödenecektir.
 3. Katılım payı toplam bedelinin bakiye % 50'lik bölümü 2012 Ocak ayı içinde ödenecektir.

KATILIM ve AYRINTILI BİLGİ İÇİN, AKDENİZ İHRACATÇI BİRLİKLERİ PARO ŞUBESİ İLE TEMASA GEÇİNİZ.

İlgili Kişi: S.SULTAN BAYRAK
E-mail: sultanbayrak@akib.org.tr
Tel: 0324 325 37 37 (dahili 133)
Fax: 0324 325 41 42

Ek 2: Başvuru Formunu indirmek için lütfen tıklayınız.