English

ASIA FRUIT LOGISTICA 2015 / HONG KONG / MİLLİ KATILIM DUYURUSU

 

Sayı:  TİM.AKİB.GSK.1.2014/223-14399                                                          Mersin, 25/12/2014
Konu:  ASIA FRUIT LOGISTICA 2015 / HONG KONG / MİLLİ KATILIM DUYURUSU 

 

Sayın Yetkili,

2-4 Eylül 2015 tarihleri arasında Hong Kong / Çin'de yaş meyve sebze ve paketleme sektörlerine yönelik düzenlenecek olan "Asia Fruit Logistica” Fuarı'nın Türkiye milli katılım organizasyonunun 2015 yılında Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği tarafından yapılması planlanmaktadır.

ASIA FRUIT LOGISTICA FUARI'NDA SERGİLENEN ÜRÜNLER;

yaş meyve sebze, kuru meyveler, organik ürünler, dondurulmuş meyve-sebze, kabuklu meyveler, baharatlar, taze kesilmiş-hazır taze ürünler, çiçekler,tohum ve fidanlar, bitkiler, paketleme-etiketleme makineleri, paketleme malzemeleri,kalite kontrol sistemleri,soğutma-ürün izleme sistemleri,meyve sebze işleme- yıkama sistemleri

KATILIM BEDELİ:

Söz konusu fuara Milli katılım organizasyonumuz altında katılacak firmalar için katılım bedeli 670 $ /m2'dır. Katılım bedeline; yer kirası, özel stand konstrüksiyonu, stand genel ve günlük temizlik hizmeti, kataloğa giriş, internet bağlantısı, ikram (çay-kahve-kurabiye) hizmetleri, katılımcı broşürü dahildir.

FUAR DESTEĞİ ( %70):

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın söz konusu fuarı onaylaması ve 2009/5 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ'i uyarınca 2015 yılında da Çin Halk Cumhuriyeti'nin Hedef Ülkeler Listesi'nde yer alması durumunda katılımcıların 2 firma temsilcisinin ekonomi sınıfı gidiş-dönüş ulaşım masraflarının ve katılım bedeli esas alınarak hesaplanan destek tutarını aşmamak kaydıyla katılımcı tarafından organizatöre ödenen katılım bedelinin %70'i 15.000 ABD $'a kadar destek kapsamındadır.

BAŞVURU:

İlgili fuara katılmak isteyen firmaların Ek'te yer alan Ön Başvuru Formu'nu doldurarak en geç 15 Ocak 2015 gününe kadar Genel Sekreterliğimize (E-posta: sultanbayrak@akib.org.tr) göndermelerini önemle rica ederim.

Ümit SARI

Genel Sekreter V


 

Ek 1 Dosya : Başvuru Formu