English

Birlik Hakkında


AKDENİZ KİMYEVİ MADDELER VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

2014 yılında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen İhracata dayalı büyüme modeline geçiş yapan ülkemiz büyümeye devam etmiştir. 2014 yılı Türkiye ihracatı yüzde 3.8 artışla 157 milyar 622 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

Kimyevi Maddeler ve Mamulleri sektörü ise 2.36 oranında artışla 2014 yılını 17 milyar 906 milyon dolar ihracatla kapatmıştır.

Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ihracatı ise, ihracatçılarımızın bölgemizde yaşanan tüm olumsuzlukların yakın muhatabı olması sebebiyle 2014 yılını %-5 düşüşle, 5 milyar 123 milyon dolar olabilmiştir.

Yönetim Kurulumuz, üyelerimizin ihracatın her aşamasında yaşadıkları sorunlara çözüm üretmek adına gerekli yazışmalar yapılmasını sağlamış, ilgili toplantılarda Birlik üyelerimizi temsil etmiş, ilgili makam ve mercilere ulusal ve uluslararası düzeyde ziyaretlerde bulunmuşlardır.

Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak üyelerimizin yeni pazarlara girmelerini sağlamak ve mevcut pazar paylarını artırmak amacıyla fuar organizasyonları, ticaret heyetleri, eğitimler ve ihracatçılarımızla birebir görüşme yaparak sorunlarını dinleyebileceğimiz etkinlikler düzenlemeye devam etmekte, ayrıca sektörün gelişmesine destek olmak amacıyla, Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği ve ihracat değerlendirme toplantıları düzenlemekteyiz.

 

Yönetim Kurulu

2014 Yılı Çalışma Raporu

Kimyevi Maddeler Sektörü İhracat Rakamları Değerlendirmesi - Eylül 2015

Kimyevi Maddeler Sektörü İhracat Rakamları Değerlendirmesi - Ağustos 2015

Kimyevi Maddeler Sektörü İhracat Rakamları Değerlendirmesi - Temmuz 2015

Kimyevi Maddeler Sektörü İhracat Rakamları Değerlendirmesi -  Haziran 2015

Kimyevi Maddeler Sektörü İhracat Rakamları Değerlendirmesi -  Mayıs 2015

Kimyevi Maddeler Sektörü İhracat Rakamları Değerlendirmesi -  Nisan 2015

Kimyevi Maddeler Sektörü İhracat Rakamları Değerlendirmesi -  Mart 2015

Kimyevi Maddeler Sektörü İhracat Rakamları Değerlendirmesi - Şubat 2015

Kimyevi Maddeler Sektörü İhracat Rakamları Değerlendirmesi - Ocak 2015