English

TÜRK NARENCİYESİNİN INTERNETTEN YURTDIŞI TANITIM PROJESİ

TÜRK NARENCİYESİNİN

INTERNETTEN YURTDIŞI TANITIM PROJESİ

http://www.turkishcitrus.com/

NARANCİYE TANITIM GRUBU (NTG) TÜRK NARANCİYE SEKTÖRÜNÜ İNTERNETTEN YURTDIŞINA TANITMAK İÇİN B2B PROJESİ HAZIRLATTI

Türk narenciye ürünlerinin yurtdışı ve yurtiçinde daha fazla tanınması ve tüketiminin artırılması amacıyla çalışan "Narenciye Tanıtım Grubu”, bu Proje ile öncelikle Fransa, Romanya, S.Arabistan ve Irak'a olmak üzere toplam 25 farklı ülkeye narenciye sektörünü ve ihracatçılarını tanıtmayı hedeflemektedir. http://www.turkishcitrus.com/ isimli narenciye portalı İngilizce dilinde yayına açılmış olup, portal içerisinde sektörde faaliyet gösteren her şirkete yer ayrılmıştır. İhracatçı şirketlerimiz portala girerek kendi alanlarına bilgilerini girebilir, resim ekleyip çıkarabilirler.

Proje kapsamında 25 farklı ülkedeki Narenciye ithalatçısı listelenmektedir. Her ülkenin kendi dilinde bu ithalatçılara ayda 2 kere NTG'nin tanıtımı e-mail ile yapılacaktır. Böylece alıcı NTG'yi bulmuyorsa, NTG alıcıyı bulacaktır. Bayramlarda, özel günlerde, yılbaşlarında vs, bu ithalatçılara NTG'nin kutlama mesajı gönderilecektir. İstikrarlı bir şekilde yapılacak bu çalışma ile Türk Narenciye sektöründeki ihracatçı şirketler dünyanın her ülkesindeki Naranciye sektör temsilcileri tarafından bilinir hale gelecektir.

Projenin Amacı: Başbakanlığın belirlediği 11 öncelikli "e-devlet” projesinden biri "Yurtdışına E-Ticaret Projesi”dir. Dış Ticaretten sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan "Önümüzdeki dönem içerisinde ülkemizin uluslararası alanda hak ettiği yeri almasında önemli rolü olacağına inandığımız "e-ticaret”in yaygınlaştırılması hedefimizdir” sözü çerçevesinde Naranciye Tanıtım Grubu olarak bu projedeki hedefimiz;

1)-Türk Naranciye Sektörünü Internet üzerinden yurtdışına tanıtmak,

2)- Sekötürün marka değerini yükseltmek

3)- Naranciye Sektörüne yurtdışına yeni Pazar bulmak

4)- Naranciye Sektörü için internet üzerinden bir B2B Pazar yeri oluşturmak.

5)- İhracatçılarımızın e-ticaret yapmasını sağlamak

6)- E-ticaret alanında ihracatçı şirketlerimizi eğitmektir.

7)- Narenciye türekitimini artırmak olarak sayılabilir.

Bu proje ile http://www.turkishcitrus.com/ portalı yurtiçi ve yurtdışında bilinen tanınan bir B2B Pazar yeri olacaktır.