English

WORLDFOOD MOSCOW-2011

WORLDFOOD MOSCOW 2011

13-16 Eylül 2011

Moskova-RUSYA FEDERASYONU

FUAR RAPORU

Ülke - Şehir : Rusya Federasyonu - Moskova

Tarih : 13-16/09/2011

Sektör: GIDA

Düzenlenme Sıklığı : Her yıl (20. yılı)

Katılımcı : 64 ülkeden 1420 firma stand ile

Ziyaretçi : 50.000

 

Milli katılım organizatörlüğü İstanbul İhracatçı Birliklerince gerçekleştirilen 20. Worldfood Moscow Fuarı'na, Türkiye milli katılımı 8. pavilyonda gerçekleştiği için ve narenciye ürünleri ile taze meyveler ağırlıklı olarak 2. pavilyonda sergilendiği için Narenciye Tanıtım Grubu pavilyon 2, hol 3'de 135 metrekare alan özel yapım standıyla World Food Moscow Fuarı'na katılmıştır.

Bilindiği üzere Rusya Federasyonu narenciye ürünleri ihracatımızın en önemli pazarıdır. Bu nedenle fuara doğru yerde, doğru standla ve gösterişli bir şekilde katılmak Narenciye Tanıtım Grubu için önemli bir görevdi.

Fuar öncesi Rusya Federasyonu narenciye ithalatçıları iletişim bilgileri Ticaret Müşavirliğinden alınarak standımıza davette bulunulmuştur.

Fuara katıldığımız 135 m2'lik stand 16 oturma grubunu içinde barındırıyordu ve bu standla Narenciye Tanıtım Grubu olarak fuara standsız katılan tüm narenciye ihracatçılarımızın ikili görüşme yapabileceği bir imkan yaratmak hedeflenmişti. Fuarın 1., 2. ve 3. günlerinde tüm masaların dolu olması hedefe ulaşıldığının göstergesiydi. Ayrıca standımızda görüşme yapan ihracatçılarımız uygulamadan memnuniyetlerini dile getirmişler ve önümüzdeki yıl daha büyük bir alanda katılımla ilgili talepte bulunmuşlardır.

Fuar süresince de ihracatçılarımıza tercümanlık hizmeti verilmiş, görüşme yaptıkları konuklarına taze sıkılmış meyve suyu ve diğer ikramlar yapılmıştır.

Fuarın ilk günü Ticaret Baş Müşavirimiz Atilla Kızılarslan ile Moskova Büyükelçimiz Aydın Sezgin standımızı ziyaret ederek NTG Başkanı Ali Kavak ve diğer ihracatçılarımızla görüşmelerde bulunmuştur. NTG 2. Gün akşam Sayın Büyükelçimize bir akşam yemeği daveti vermiştir.

Fuar süresince standımızı ziyaret ederek, bizlere çeşitli konularda taleplerini ileten firma temsilcilerinin, firma isimleri, şahıs isimlerini, telefon faks vb. iletişim bilgilerini ve taleplerini içeren bir liste, Moskova'ya ihracat yapmak isteyen üyelerimiz için faydalı olacağından aşağıda liste halinde verilmiştir.

 

Görüşülen Firmalar