Lojistik Bilgilendirme Toplantısı

 

Sayı: 17812098-TİM.AKİB.GSK.KİMYA.2017/49-4142                                 Mersin, 1/6/2017

Konu: Lojistik Bilgilendirme Toplantısı

 

Sayın Üyemiz,

Bildiğiniz üzere, ihracatçı firmalar özellikle son aylarda ihraç yüklemeleri için konteyner bulmakta sıkıntı yaşamakta ve konteyner eksikliği nedeniyle navlun fiyatlarının yükseldiği belirtilmektedir.

Konu Genel Sekreterliğimiz tarafından da, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve ilgili Bakanlıklara iletilmiştir. Ekonomi Bakanlığımız tarafından yapılan değerlendirme neticesinde, Deniz Ticaret Odaları işbirliği ile, ihracatçılarımızın doğrudan bilgilendirilmelerini teminen, ülkemiz konteyner armatörleri temsilcileri ile bir araya gelinerek, konteyner taşımacılığı piyasasındaki son gelişmeler hakkında, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya ve Ankara'da "Lojistik Bilgilendirme Toplantıları” yapılmasının uygun görüldüğü ifade edilmiştir.

Bu itibarla, Lojistik Bilgilendirme Toplantıları'nın Mersin ayağı, 5 Haziran 2017 Pazartesi günü, Saat 14.00'te, Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği Konferans salonunda gerçekleştirilecek olup, katılımcıların http://bit.ly/2rXkVKklinkinde yer alan formu doldurmaları hususunda gereği rica olunur.

 

Ümit SARI

Genel Sekreter V.

 

Lojistik Bilgilendirme Toplantısı-Mersin

Kayıt Formu :http://bit.ly/2rXkVKk

Tarih: 05.06.2017 Pazartesi

Saat: 14:00

Yer: AKİB Konferans Salonu