KOBİ'ler Talep Ediyor, AKİB Gerçekleştiriyor

AKİB-Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nce yürütülmekte olan Urge projeleri faaliyetlerini hız kesmeden devam ettiriyor.

UR-GE projesi kapsamında Temmuz ayında Dünya Bakliyat Kongresi'ne yönelik AKİB tarafından düzenlenecek ticaret heyetine katılım sağlayacak firmalar, bu defa eğitim faaliyetlerine katılmak için AKİB'de buluştu.

Okan Üniversitesi öğretim görevlisi Zeynep İyiler tarafından düzenlenen eğitim programında, öncelikle 'pazar' kavramı ele alındı ve yeni pazarlar bulmanın titiz bir çalışma gerektirdiği vurgulanarak, etkili pazar araştırması yöntemleri irdelendi.

Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, Fuar Desteği ve Turquality desteklerinin de anlatıldığı eğitim programının açılış konuşmasını yapan AKİB Koordinatörü İsmet Yalçın, "Birlik olarak ülkemizin ihracatına ve büyümesine sağladığımız katkıyı arttırmak amacıyla üyelerimizin en üst seviyeye ulaşmaları için çalışıyoruz ve bu nedenle hangi desteklerden nasıl yararlanacaklarını bilmelerini önemsiyoruz” ,dedi.

AKİB Koordinatör Başkanı ve Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu başkanı Mahmut ARSLAN ise, üyelerimizin uluslararası pazarlardaki rekabet gücünü artırabilmek amacıyla Ekonomi Bakanlığımızın firmalara yönelik sunduğu tüm desteklerden üyelerimizin yararlanmaları için gerek Bakanlığımız ve gerekse üyelerimizle koordineli bir şekilde çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini söyledi.

Eğitim programına katılım sağlayan firma temsilcileri ihtiyaçları doğrultusunda yeni eğitim programları taleplerini bildirerek, bu tür programların devam etmesini arzu ettiklerini ve memnuniyetlerini dile getirdi.