Kimya AR-GE Proje Pazarına Başvurular Başladı

KİMYA AR-GE PROJE PAZARINA

BAŞVURULAR BAŞLADI

Kimya Ar-Ge Proje Pazarı ile bu yıl 5 farklı kategoride ürüne dönüştürülebilir projelere toplam 150 bin TL ödül verilecek.

Plastik, kozmetik, boya, ilaç ve eczacılık ürünleri, medikal gibi katma değeri yüksek ürün grupları ile 15,5 milyar $ ihracat gerçekleştiren kimya sektörü, Ar-Ge ve inovasyon yatırımları ile ihracatını katlayacak. Sektördeki yeni fikirler ve projeleri destekleyen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı, altıncı yılında da girişimcileri-sanayicilerle buluşturacak.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) koordinasyonunda, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ile Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AKMİB) işbirliği ile düzenlenen, "Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektörü'nde 6. Ar-Ge Proje Pazarı”; kimya ihracatında katma değerin artırılması, inovasyon kültürünün yaygınlaştırılması ve üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

Sektördeki yeni fikirler ve projeleri destekleyen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı, altıncı yılında da girişimcileri vesanayicilerle buluşturma misyonunu üstleniyor. 6. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı'na ilaç ve eczacılık ürünleri, boyalar ve yapıştırıcılar, plastik ve kauçuk, kozmetik, sabun ve temizlik ürünleri ve temel kimyasallar olmak üzere 5 farklı kategoride başvurular alınacak. Her bir kategoride; birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye 5 bin TL olmak üzere toplam150 bin TL ödül verilecek.

Başvuran proje sayısının her geçen yıl arttığı Kimya Ar-Ge Proje Pazarı'na, bu yılki başvurular başladı.Kimya sektörüne değer katacak yeni bir projesi olan ve hayata geçirmek için destek bekleyen tüm girişimcilere açık olan 6. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı'na başvurular, 31 Ekim 2016 tarihine kadar devam edecek.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi ve proje başvurusu için www.kimyaargeprojepazari.com internet sitesi ziyaret edilebilir.