5.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Finalistleri Paris Premiere Vision Kumaş Fuarı'nda!

5.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Finalistleri Paris Premiere Vision Kumaş Fuarı'nda!

 

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği(ATHİB) tarafından bu yıl 5.si düzenlenen ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması'nın final gecesi 26 Ekim 2016 tarihinde Adana'da Taşköprü üzerinde düzenlenen ödül gecesi ile tamamlanmıştı. Finale kalan 10 öğrenci tekstil alanında dünyanın en prestijli fuarları arasında sayılan Paris Premiere Vision kumaş fuarını ziyaret etme hakkı kazanmıştı.

6-10 Şubat 2017 tarihleri arasında fuarı ziyaret eden öğrenciler, gerek önümüzdeki senenin trendlerini yakalamak gerekse de fuarda kurdukları bağlantılar sayesinde oldukça verimli bir fuar ziyareti geçirmenin yanında özellikle fuar ziyaretleri sonrasında ziyaret etme şansı yakaladıkları Louvre Müzesi ve Musée National d'Art Moderne(Fransa Modern Sanatlar Müzesi) ile de Fransa'nın kültür-sanat hayatıyla tanışma şansı yakaladılar.

5.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması finalistleri 22-24 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Premiere Vision Fuarı'nda ATHİB standı ile beraber katılım sağlayacak olup, finale kalan eserlerini sergileme fırsatı bulacak ve 6.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması'na katılım sağlamak isteyen öğrenciler ile deneyimlerini de paylaşacaklardır.